Dodge Challenger - podstawy modelu i dostępne warianty
Tekst opracowany z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Zasady i ograniczenia
Samochód sportowy Dodge to klasyczny muscle car produkowany przez Fiat Chrysler Automobiles, który w 2026 roku pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych modeli w tej kategorii. W ofercie znajduje się sześć głównych wersji: podstawowa, Hellcat, Widebody, Demon, czarna i Red Eye. Wszystkie modele wykorzystują 6.2-litrowy silnik V8 HEMI, który generuje odpowiednio 707 KM w wersjach bazowych oraz 840 KM w wersjach Demon i Red Eye. Każdy z tych egzemplarzy spełnia normy emisji spalin EPA, co czyni je homologowanymi w całym USA.
Dodge Challenger SRT - A Challenge of Willpower
Podstawowa wersja Hellcat wyposaża się w 6.2-litrowy silnik V8 HEMI generujący 707 KM, a wszystkie jednostki spełniają normy emisji spalin EPA. Demon stanowi najpotężniejszą wersję z seryjnie produkowanego V8, oferując 840 KM przy zachowaniu pełnej homologacji emisji. Wersja bazowa udostępnia klasyczny design z płynnym przepływem powietrza, podczas gdy modele SRT dodają zaawansowane systemy termiczne i aerodynamiczne rozwiązania.
| Wersja | Silnik [l] | Moc [KM] | Moment [Nm] | 0-100 km/h [s] | Prędkość maks. [km/h] | Cena [USD] |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hellcat | 6.2 | 707 | - | 3.4 | 312 | 64 495 |
| Hellcat Widebody | 6.2 | 707 | - | 3.4 | 312 | 71 495 |
| Demon | 6.2 | 840 | 1044 | 2.3 | 312 | - |
| Czarna wersja | 6.2 | 707 | - | 3.4 | 312 | 64 495 |
| Red Eye | 6.2 | 840 | 1044 | 2.3 | 312 | - |
| Bazowa wersja | 6.2 | 707 | - | 3.4 | 312 | 64 495 |
Wersja Hellcat Widebody oferuje dodatkową szerokość nadwozia o 9 cm w porównaniu do standardowego Hellcataa, co przekłada się na lepszą przyczepność i stabilność przy wysokich prędkościach. Różnica cenowa wynosi 7 000 USD, a samochód jest szybszy o 2 sekundy na torze testowym o długości niespełna 3 kilometrów. Sprint na 1/4 mili uległ poprawie z 11.2 do 10.9 sekundy dzięki zmodyfikowanemu zestawowi zawieszenia i układowi wydechowemu.
Dodge Challenger SRT Widebody to wersja Hellcat z dodatkowym pakietem wizualnym inspirowanym Demonem. Demon dostarcza najwyższej mocy spośród dostępnych wersji w 2026 roku, oferując 840 KM oraz 1044 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Przyspieszenie do 100 km/h wynosi 2.3 sekundy, a przyspieszenie do 60 mph (96,56 km/h) trwa również 2,3 sekundy. Te parametry czynią Demona jednym z najszybszych samochodów klasycznych produkowanych na świecie.
Wersja czarna stanowi estetyczną modyfikację Hellcata z czarnym wyglądem, zachowującą identyczne parametry techniczne. Red Eye natomiast prezentuje maksymalną moc w gamie - bazując na silniku Demona, oferując 840 KM przy zachowaniu tego samego momentu obrotowego. Model ten jest przeznaczony głównie dla najbardziej wymagających entuzjastów, którzy poszukują najwyższej możliwej wydajności w ramach seryjnej produkcji.
Sprawdzenie historii serwisowej silnika V8 HEMI oraz kompatybilności z normami emisji spalin EPA stanowi istotny element przy ocenie zakupu używanego Challenger. Różnica cenowa pomiędzy Hellcat a Widebody - 7 000 USD - może uzasadnić lepszą przyczepność dzięki dodatkowym 9 cm szerokości nadwozia. Dla entuzjastów potrzebujących maksymalnej mocy skieruj się ku Demonowi - jego 840 KM to najwięcej spośród dostępnych wersji w 2026 roku.
Dodge Challenger SRT Hellcat Widebody - osiągi i różnice względem standardowego Hellcat
Wersja widebody modelu Challenger SRT Hellcat różni się od podstawowego Hellcata głównie pakietem wizualnym inspirowanym Demonem, a także ulepszonymi komponentami technicznymi. Przyspieszenie z 0 do 100 km/h wynosi 3,4 sekundy, a prędkość maksymalna sięga 312 km/h, co czyni ten model jednym z najszybszych samochodów sportowych Dodge na rynku.
Szeroki body kit rozbudowuje wizualnie konstrukcję, zwiększając szerokość nadwozia o 9 cm w porównaniu do standardowej wersji. Dodatkowe wymiary przekładają się na lepszą przyczepność dzięki użyciu sportowych opon Pirelli P-Zero oraz diabelskim felgom. Zmieniony przedni grill z nowymi wlotami powietrza oraz splitter oraz kształt maski inspirowany wersją Demon podkreślają agresywny charakter tego modelu.
Widebody oferuje 15 dostępnych kolorów nadwozia, co pozwala na indywidualne dopasowanie do preferencji klienta. Elektroniczny układ kierowniczy - nowość w tym modelu - zapewnia precyzyjne prowadzenie, szczególnie przy intensywnej jeździe po torze testowym. Szeroki body kit oraz ulepszone zawieszenie przyczyniają się do szybszej o 2 sekundy w porównaniu do bazowego Hellcata na torze o długości niespełna 3 kilometry.
| Miara | Widebody | Hellcat (bazowy) |
|---|---|---|
| Przyspieszenie 0-100 km/h | 3,4 sekundy | 5,4 sekundy |
| Prędkość maksymalna | 312 km/h | 250 km/h |
| 1/4 mila | 10,9 sekundy | 11,2 sekundy |
Wyniki testów torowych potwierdzają, że widebody zwiększa przyspieszenie dzięki precyzyjnemu układowi zawieszenia oraz elektronicznemu układowi kierowniczemu. Body kit rozbudowuje wizualnie model, a sprint na 1/4 mili uległ poprawie z 11,2 do 10,9 sekundy. Pirelli P-Zero wzmacnia przyczepność, co szczególnie widać na długim torze testowym o długości niespełna 3 kilometry.
| Wersja | Cena [USD] | Moc [KM] | Przyspieszenie 0-100 km/h |
|---|---|---|---|
| Hellcat | 64 495 | 707 | 5,4 s |
| Widebody | 71 495 | 707 | 3,4 s |
| Demon | 87 000 | 840 | 2,3 s |
Cena początkowa widebody wynosi 71 495 dolarów, co stanowi 7000 dolarów różnicy w stosunku do bazowego Hellcat. Moc V8 o pojemności 6.2 litra pozostaje identyczna - 707 KM, co oznacza, że przyspieszenie zależy głównie od zmian w zawieszeniu i rozkładu masy. Wersja widebody zachowuje tę samą jednostkę napędową, ale dzięki ulepszeniom technicznym osiąga lepsze wyniki torowe.
Jakie są główne różnice wizualne pomiędzy Hellcat a Widebody?
Różnice wizualne obejmują szeroki body kit zwiększający nadwozie o 9 cm, zmieniony przedni grill z nowymi wlotami powietrza oraz splitter. Kształt maski jest inspirowany wersją Demon, a całość uzupełnia 15 dostępnych kolorów nadwozia. Widebody to wersja Hellcat z dodatkowym pakietem wizualnym.
Jakie zmiany wprowadza elektroniczny układ kierowniczy w Widebody?
Elektroniczny układ kierowniczy - nowość w modelu - zapewnia precyzyjne i dynamiczne prowadzenie. Dzięki temu samochód lepiej wykorzystuje moc V8 oraz możliwości zawieszenia. System ten jest szczególnie istotny przy maksymalnym wykorzystaniu przyspieszenia z 0 do 100 km/h w 3,4 sekundy.
Czy Widebody jest szybszy niż bazowy Hellcat na torze testowym?
Tak, widebody jest szybszy o 2 sekundy na torze testowym o długości niespełna 3 kilometry. Różnica w przyspieszeniu wynika głównie z ulepszonego zawieszenia oraz lepszego rozkładu masy dzięki szerokiemu body kitowi.
Jakie opony i felgi używane są w wersji Widebody?
Wersja Widebody jest wyposażona w sportowe opony Pirelli P-Zero oraz diabelskie felgi, które lepiej tłumią drgania i poprawiają przyczepność. Pirelli P-Zero wzmacnia przyczepność na torze testowym, umożliwiając pełne wykorzystanie mocy 707 KM.
PRZYSPIESZENIE 0-100 KMH [SEKUNDY] - DODGE CHALLENGER
Dodge Challenger SRT Demon - rekordy, technologia i rzeczywiste możliwości
Dodge Challenger SRT Demon został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najpotężniejsza jednostka V8 produkowana seryjnie. Moc Demona wynosi 840 KM, a moment obrotowy Demona osiąga 1044 Nm, a te wyniki zostały potwierdzone przez amerykańską National Hot Rod Association (NHRA).
Demon potwierdza rekord Guinnessa dzięki ekstremalnemu uzdatnianiu silnika 6,2-litrowego V8. Organizacja NHRA nie tylko zweryfikowała wyniki, ale także udokumentowała ich autentyczność w oficjalnych raportach wyścigowych.
Pierwszym produkcyjnym samochodem, który unosi przednią oś na 0,89 metra, Demon wyposażony jest w system podnoszenia zawieszenia kontrolowany elektronicznie. Tryb Drag Mode dostosowuje amortyzatory, zmieniając charakterystykę twardości w zależności od fazy jazdy. Przednie amortyzatory Bilstein są twardsze przy ściskaniu i miękkie przy rozciąganiu, a tylne odwrotnie, co pozwala na maksymalne wykorzystanie przyczepności podczas przyspieszania.
Opony Nitto NT05R o rozmiarze 315/40 R18 zostały wybrane specjalnie dla Demona i mają dwukrotnie wyższą przyczepność niż w modelu Hellcat. Opony Nitto zwiększają przyczepność dzięki specjalnej konstrukcji, która zapobiega ich obracaniu się na obręczy. Geometria zawieszenia została ustawiona tak, by zwiększyć powierzchnię styku opony z podłożem, co przekłada się na lepszą kontrolę podczas dynamicznej jazdy.
Samochód może jechać na specjalnym paliwie 100-oktanowym po przełączeniu w odpowiedni tryb. Demon jest zbilansowany pod kątem możliwości jazdy na paliwie 100-oktanowym, co wymaga specjalnej konfiguracji systemu wtrysku. Model ten jest lżejszy o 90 kg od Hellcata, co pozwala na lepszą efektywność energetyczną i szybsze przyspieszenie.
W trybach codziennych zużycie paliwa wynosi około 12-14 l/100 km, co stanowi kompromis z tytułowych 6 l/100 km w trybach wyścigowych. W praktyce, przy agresywnej jeździe na torze, można oczekiwać zużycia nawet 20 l/100 km ze względu na pełne wykorzystanie mocy. Dla entuzjastów poszukujących więcej niż 707 KM, Demon stanowi naturalnego następcę Hellcata, oferując nie tylko większą moc, ale i precyzyjne dopasowanie do warunków wyścigowych.
Warto przyjrzeć się VIN przed zakupem używanego Demona ze względu na specyficzne modyfikacje techniczne wymagające dokładnej weryfikacji. Dostępne 15 kolorów nadwozia stanowią czynnik personalizacji, który nie wpływa na osiągi, pozwalając na indywidualne podejście do wyglądu tego ekstremalnego samochodu sportowego.
Ceny Dodge Challenger - porównanie wersji i ukryte koszty
Wersja Widebody samochodu sportowego Dodge różni się cenową o 7 000 USD w stosunku do podstawowego Hellcat, a model Demon zapewnia największą dynamikę z przyspieszeniem do 100 km/h w 2,3 sekundy. Przedstawiona tabela zawiera wszystkie dostępne warianty z ich cenami początkowymi oraz szacunkowymi kosztami utrzymania na 10 000 km.
| Wersja | Cena USD | Różnica cenowa | Przyspieszenie 0-100 km/h | Moc (KM) |
|---|---|---|---|---|
| Hellcat (podstawowy) | 64 495 | 0 | 3,4 | 707 |
| Widebody | 71 495 | 7 000 | 3,4 | 707 |
| Demon | 84 995 | 20 500 | 2,3 | 840 |
| SRT | 79 995 | 15 500 | 3,4 | 707 |
| Czarny (Hellcat) | 66 495 | 2 000 | 3,4 | 707 |
| Red Eye | 77 995 | 13 500 | 3,4 | 797 |
15 dostępnych kolorów nadwozia
| Wersja | Zużycie (l) | Koszt paliwa | Serwis | Razem |
|---|---|---|---|---|
| Hellcat | 1 500 | 5 250 USD | 500 USD | 5 750 USD |
| Widebody | 1 500 | 5 250 USD | 700 USD | 5 950 USD |
| Demon | 1 600 | 5 600 USD | 900 USD | 6 500 USD |
| SRT | 1 500 | 5 250 USD | 600 USD | 5 850 USD |
| Czarny | 1 500 | 5 250 USD | 500 USD | 5 750 USD |
| Red Eye | 1 500 | 5 250 USD | 600 USD | 5 850 USD |
Widebody ogranicza różnicę cenową 7000 USD, co czyni tę wersję atrakcyjną dla inwestorów poszukujących lepszej dynamiki bez nadmiernego zwiększenia kosztów utrzymania. Demon oferuje większą moc 840 KM, co przekłada się na wyższe koszty paliwa i serwisu w porównaniu do pozostałych modeli. 15 kolorów nadwozia zwiększa wartość rezydualną, co może przynieść korzyści przy późniejszej sprzedaży pojazdu.
Warto przyjrzeć się szczegółowej analizie kosztów utrzymania, która uwzględnia średnie zużycie paliwa oraz obowiązkowe przeglądy serwisowe. Modele z większą mocą takie jak Demon wykazują wyższe zużycie 16 l/100km, co generuje dodatkowy wydatek na paliwo w wysokości 400 USD więcej niż w przypadku bazowych wersji.
Różnice w cenach pomiędzy poszczególnymi wariantami mogą budzić wątpliwości co do optymalnego wyboru. Klienci rozczarowani zakupem podstawowego Hellcata mogą rozważyć wersję Widebody jako inwestycję z lepszą dynamiką i wartością rezydualną, szczególnie że przyspieszenie Widebody do 100 km/h wynosi 3,4 sekundy, szybsze o 2 sekundy niż poprzednia wersja Hellcat.
Przed podjęciem decyzji o zakupie warto zwrócić uwagę na fakt, że wszystkie modele przekraczają cenę 10 000 USD, co oznacza, że są to nowe samochody klasy premium. Dla entuzjastów, którzy potrzebują więcej niż 707 KM, istotne jest rozważenie Demona z 840 KM i przyspieszeniem 2,3 s, co czyni go najszybszym modelem w ofercie.
Jak sprawdzić prawidłowość VIN przed zakupem używanego Dodge Challenger?
Weryfikacja numeru VIN w oficjalnej bazie danych producenta umożliwia dostęp do pełnej historii serwisowej oraz informacji o ewentualnych kolizjach i naprawach strukturalnych. To nieodzowny krok weryfikacji przed zakupem używanego Challengera z VIN.
Jakie dokumenty są niezbędne do zakończenia transakcji przy zakupie używanego Challengera?
Przed finalizacją zakupu należy sprawdzić ważność dowodu rejestracyjnego, księgi gwarancyjnej oraz potwierdzenia opłacenia podatku akcyzowego. Dokumenty te są warunkowe dla legalnego przejęcia własności pojazdu.
CAŁKOWITY KOSZT UTRZYMANIA NA 10 000 KM [USD]
Dodge Challenger - jak sprawdzić VIN i uniknąć ukrytych usterek przed zakupem
W każdym używanym samochodzie sportowym Dodge, w tym w modelu Challenger, weryfikacja numeru identyfikacyjnego stanowi istotny krok zabezpieczający przed potencjalnymi problemami. Bez dzienników serwisowych może ukrywać się poważne uszkodzenia, które dopiero ujawnią się po zakupie. Dlatego warto sprawdzić VIN przed zakupem, szczególnie w przypadku egzemplarzy takich jak Demon, Widebody czy czarny Challenger, które charakteryzują się intensywnym użytkowaniem.
Poznaj usterki przed zakupem - szczegółowa weryfikacja pozwala uniknąć kosztownych napraw. Poniżej znajdziesz listę 8 kontrolnych punktów, które należy sprawdzić przy analizie historii pojazdu. Każdy z nich wymaga precyzyjnej weryfikacji i konkretnego działania.
- Historia wypadków - sprawdź w bazie CEPAA czy historii NCAP, zwróć uwagę na kolizje z przednim zderzakiem, które mogą wpłynąć na geometrię zawieszenia
- Przebieg - porównaj aktualny przebieg z danymi serwisowymi, podejrzane są różnice większe niż 10 tys. km rocznie
- Stan zawieszenia - przyjrzyj się zużyciu tulei, amortyzatorów Bilstein, szczególnie u wersji Widebody z dodatkowym pakietem wizualnym
- Silnik V8 6.2 litra - sprawdź historię wymian paliwa, stan pomp doładowujących przy nacisku 14.5 psi w Demonie
- Historia modyfikacji - każda modyfikacja może wpłynąć na wartość i bezpieczeństwo, zwłaszcza układ kierowniczy elektroniczny
- Stan układu wydechowego - sprawdź stan TIG weldedów i izolacji, które mogą mieć pęknięcia przy intensywnym użytkowaniu
- Układ kierowniczy elektroniczny - nowa technologia wymaga precyzyjnej weryfikacji, błędy mogą prowadzić do utraty kontroli
- Skrzynia automatyczna 8-stopniowa - sprawdź historię wymian oleju, drgania przy zmianie biegów
| Usterka | Przyczyna | Koszt naprawy [USD] | Rekomendowany przebieg [km] |
|---|---|---|---|
| Układ doładowania przy wysokich obrotach | Uszkodzenie turbiny przy nacisku 14.5 psi w Demonie | 2 800 | 80 000 |
| Amortyzatory adaptacyjne Bilstein | Tłokowe zużycie przy trybach Drag Mode | 1 200 | 60 000 |
| Elektroniczny układ kierowniczy | Błędy czujników przy intensywnym torze | 1 500 | 70 000 |
| Czujniki przyspieszenia i prędkości koła | Uszkodzenia przy agresywnej jeździe | 800 | 50 000 |
| Korekta geometrii zawieszenia | Przykręcenie po wypadku lub modyfikacji | 650 | 100 000 |
| Pasek rozrządu V8 6.2L | Zależność od temperatury i stylu jazdy | 1 100 | 120 000 |
Wersja czarnego egzemplarza Dodge Challenger wymaga dodatkowej uwagi ze względu na charakterystykę lakieru. Ciemna powłoka ujawnia drobne rysy i zadrapania szybciej niż jasne kolory, co stanowi istotny czynnik przy wycenie. Przy długotrwałym przechowywaniu w słońcu istnieje ryzyko degradacji uszczelek okien oraz powstawania wilgoci w wnętrzu pojazdu. Poza tym, czarny egzemplarz może mieć wyższą cenę o 3-5% w porównaniu do innych kolorów, co zwiększa ryzyko finansowe przy ukrytych usterkach.
Jakie dokumenty serwisowe są niezbędne przy zakupie używanego Challenger?
Głównym dokumentem jest pełna dokumentacja serwisowa obejmująca wszystkie przeglądy, wymiany oleju, naprawy zawieszenia oraz korekty silnika. Brak dzienników serwisowych oznacza, że nie można zweryfikować prawdziwego stanu technicznego pojazdu. Warto poprosić sprzedawcę o dostęp do historii serwisowej w systemie Chrysler, a także zarejestrować VIN w bazie danych NHTSA dla darmowego sprawdzenia historii wypadkowej.
Czy warto skorzystać z usług specjalisty przed zakupem?
Tak, niezależny warsztat specjalizujący się w modelu Challenger może wykryć ukryte problemy, których nie da się zweryfikować wyłącznie na podstawie VIN. Koszt przeglądu to ok. 300 USD, a może uratować tysiące w naprawach, szczególnie przy wersjach z intensywną jazdą na torze takich jak Hellcat czy Demon.
FAQ - najczęściej zadawane pytania o Dodge Challenger
Niniejsza sekcja adresuje najważniejsze zapytania klientów dotyczące wszystkich wersji modelu Challenger dostępnego w 2026 roku. Omówione zostaną kwestie homologacji, różnice pomiędzy poszczególnymi wariantami oraz praktyczne aspekty eksploatacji tego samochodu sportowego.
Model Dodge Challenger 2026 dostępny jest w Polsce jedynie poprzez import, co wymaga spełnienia określonych warunków prawnych. Aby samochód mógł być używany jako środek transportu codziennego, konieczna jest jego rejestracja po przejściu procedury homologacji CE zgodnej z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2018/858 w sprawie systemu jednolitej homologacji pojazdów. Procedura ta obejmuje analizę dokumentacji technicznej oraz dostosowanie wyposażenia do wymogów obowiązujących w Polsce. Dla entuzjastów, którzy potrzebują więcej niż 707 KM, warto rozważyć Demona jako inwestycję w sportowy samochód zdolny do rekordów Guinnessa.
| Wersja | Cena w dolarach | Moc w KM | Przyspieszenie 0-100 km/h |
|---|---|---|---|
| Hellcat | 65 495 | 707 | 3,4 |
| Widebody | 71 495 | 707 | 3,2 |
| Demon | 86 395 | 840 | 2,3 |
| SRT | 58 995 | 485 | 4,3 |
| Czarny | 54 995 | 485 | 4,5 |
| Red Eye | 63 995 | 797 | 3,1 |
Widebody SRT Hellcat to wersja Hellcat z dodatkowym pakietem wizualnym inspirowanym Demonem. Wersja Widebody jest szybsza o 2 sekundy na torze testowym o długości niespełna 3 kilometry. Podstawowa wersja Hellcat kosztuje około 7000 dolarów mniej niż Widebody. Klienci rozczarowani zakupem podstawowego Hellcata mogą rozważyć wersję Widebody, która oferuje lepsze osiągi i bardziej agresywny wygląd.
Hellcat - koszt utrzymania wynosi 2 035 zł; Widebody - koszt utrzymania wynosi 2 010 zł; Demon - koszt utrzymania wynosi 2 122 zł; SRT - koszt utrzymania wynosi 1 827 zł; Czarny - koszt utrzymania wynosi 1 759 zł; Red Eye - koszt utrzymania wynosi 2 010 zł.
Jakie są główne różnice pomiędzy wersjami Hellcat, Widebody, Demon, SRT, czarnym i Red Eye pod względem cen i osiągów?
Różnice między wersjami polegają na różnicy mocy oraz przyspieszenia. Hellcat oferuje 707 KM z przyspieszeniem do 100 km/h w 3,4 sekundy, kosztując 65 495 dolarów. Widebody, będący wypukłą wersją Hellcat, kosztuje 71 495 dolarów i osiąga 100 km/h w 3,2 sekundy. Demon z 840 KM i przyspieszeniem 2,3 sekundy to najdroższa opcja przy 86 395 dolarach. SRT i czarny bazują na niższej jednostce o 485 KM i różnią się głównie stylistycznie. Red Eye podnosi moc do 797 KM i kosztuje 63 995 dolarów.
Jakie są szacunkowe koszty utrzymania Dodge Challenger na 10 000 km?
Koszty utrzymania obejmują zużycie paliwa oraz opłatę za przegląd. Przy cenie paliwa 6,50 zł/l szacuje się następujące wartości: Hellcat - koszt utrzymania wynosi 2 035 zł; Widebody - koszt utrzymania wynosi 2 010 zł; Demon - koszt utrzymania wynosi 2 122 zł; SRT - koszt utrzymania wynosi 1 827 zł; Czarny - koszt utrzymania wynosi 1 759 zł; Red Eye - koszt utrzymania wynosi 2 010 zł.
Czy Dodge Challenger może być używany jako samochód codzienny w Polsce?
Tak, model Challenger może służyć jako samochód codzienny, pod warunkiem jego poprawnej homologacji i rejestracji. Wymagane jest uzyskanie dokumentów potwierdzających zgodność z polskimi standardami ruchu drogowego oraz obowiązującymi przepisami. Samochód sportowy Dodge spełnia wszystkie istotne wymogi techniczne, choć jego zużycie paliwa jest wyższe niż w przypadku standardowych sedanów.
Jakie kolory i opcje wyposażenia są dostępne dla Dodge Challenger?
Dostępne kolory obejmują klasyczne odcienie czarnego, bieli oraz czerwieni, a także bardziej ekscentryczne warianty takie jak Torx Red czy B5 Black. Opcje wyposażenia zróżnicowane są w zależności od wersji - wyższe poziomy oferują systemy bezpieczeństwa, podgrzewane fotele oraz zaawansowaną infotainment. Widebody i Demon posiadają dodatkowe elementy aerodynamiczne oraz wizualne, które podkreślają ich sportowy charakter.
Przed zakupem używanego Challengera z VIN, jakie kontrolne punkty należy sprawdzić?
Sprawdź historię serwisową przy użyciu numeru VIN oraz narzędzi takich jak AutoDNA lub CarVertical; Zweryfikuj numer VIN w dokumentach i porównaj z danymi w rejestrze; Przeprowadź jazdę próbną oceniającą charakterystykę silnika i zawieszenia; Skontroluj stan karoserii pod kątem rys, rdzewienia i napraw; Przeprowadź inspekcję układu hamulcowego i kół; Zbadaj historię wypadków z bazy danych; Sprawdź aktualność dokumentów prawnych i książkę serwisową; Oceń stan opon pod kątem nierówności i zużycia; Przejrzyj wnętrze pod kątem zużycia i ewentualnych uszkodzeń; Zweryfikuj działanie wszystkich systemów elektrycznych; Skontroluj stan układu wydechowego; Sprawdź poziomy płynów i ich czystość.
Redakcja x-Moto · wszystkie artykuły